wracadło


a ja bym chciała taki deszcz gdy świeci słońce
gabriella cilmi - sweet about me
bo tak co jakiś czas
mokre kosmyki włosów
przemoczone ubrania
deszczowy zapach i odgłos
bym chciała.


nikt nikogo nie broni, nikogo nie karze, wszystko można zastąpić czego nie można powtarzać
powietrza które nas dzieli, płytkiego oddechu nadziei, lęku przed sobą i wreszcie siebie samego i jeszcze
całej serii pomyłek, jeśli jesteś kim dotąd nie byłeś
teraz nie musisz tłumaczyć, czego nie myślisz można zobaczyć


po szczęście albo po szaleństwo, w ciemność ze mną.
choć nic nie mogę ci obiecać.28.10.2012, 11:09 :: YOZoZQNvoB
pisze:Obawiam się, że polscy ekpserci jednak mf3wili o tym, że do wybuchu nie doszło. Nie negowali, że do jakiegoś tam wybuchu doszło ale nie w bezpośredniej bliskości reaktora. Jak się wyraził prof. Turski w tvn24 w wyniku wybuchu ranne zostały trzy osoby bo stłukła się szyba Takich przykładf3w bagatelizowania sytuacji jest znacznie więcej. Krzysztof Dąbrowski z Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych w piątek twierdził, że wprowadzenie w Japonii alarmu atomowego nie ma żadnego związku z obiektami jądrowymi . Zdaniem polskich ekspertf3w sytuacja jest stabilna i po prostu realizowane są istniejące procedury. Nawet komunikat Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, w ktf3rym określa się sytuację jako niestabilną, nieprzewidywalną i poważną nie robi na nich wrażenia Niestety nie mamy co liczyć na obiektywne przedstawienie sytuacji w japońskich elektrowniach atomowych przez polskich ekspertf3w. Chcą się czegoś dowiedzieć możemy liczyć tylko na zagraniczne media. Mam wrażenie, że dla polskich ekspertf3w awaria w Fukushimie po prostu nie powinna się w tym momencie zdarzyć. Wszystko szło dotąd gładko, zapomnieniu trochę uległa trauma Czarnobyla. Dwie największe partie polityczne właściwie dogadały się w sprawie budowy w Polsce elektrowni atomowej. Wśrf3d ich wyborcf3w też panuje raczej konsensus, chociaż powody są rf3żne. Niezależnie czy będzie to nienawiść do Rosji czy wiara w postęp cywilizacyjny z atomem jako jego integralną częścią sprawa budowy wydawała się przesądzona. Awaria w Fukushimie stwarza niespodziewanie okazję na ponowne przemyślenie sprawy. Nic więc dziwnego, że ekpserci reagują w sposf3b najbardziej radykalny: po prostu negują jakiekolwiek zagrożenie. Przekaz idący z ich strony jest jasny, nie ma awarii, energia atomowa jest bezpieczna I co z tego, że fakty temu przeczą. Tym gorzej dla faktf3w.Nie bądźmy naiwni, tu chodzi o wielkie pieniądze. Niespodziewanie przed polską atomistyką zaczęły otwierać się bramy raju, szansa na rozwf3j zawodowy, granty i świetnie opłacane stanowiska. A tu nagle coś brutalnie może je ponownie zatrzasnąć. Nie powinna więc dziwić ostra i głupia reakcja środowiska . Polscy ekpserci bowiem nie mf3wią o tym co się dzieje w Japonii ale o zaletach atomu w Polsce Dziś zaczynam dostrzegać zmianę strategii, pierwszy gniew chyba już minął i teraz czeka nas zmasowana kampania pod tytułem jaki to atom jest bezpieczny. Już się zaczynają relacje ze Świerku Minister Graś zapewnia jako to bardzo Polacy są za atomem. Rzetelność niestety musi polec gdy w grę wchodzi większy cel .

18.05.2008, 10:31 :: p-apier
nie ma deszczu - jest duchota (:

17.05.2008, 14:33 :: hereinmyhead
parasol przerażająco samotny
a cytrynka uroczo soczysta:)

16.05.2008, 23:28 :: all-the-same
klimat! :D

16.05.2008, 17:48 :: lato-ze-snu
fajne fotki. świetny klimacik mają:)

15.05.2008, 17:33 :: spacecowboy
kolory na pierwszym zdjęciu bardzo, bardzo.
i tekst bardzo mocny.

14.05.2008, 22:59 :: fantasmagorie
fajny parasol:D

14.05.2008, 18:25 :: mefy
pierwsze zdjecie straszliwie mi sie podoba. melancholijne jak sto skurczybyków i wali tęsknota po oczach i po sercu.14.05.2008, 13:31 :: kieliszek
obydwa świetne:)

14.05.2008, 11:40 :: nie-pukaj
w pierwszym bardzo ciekawe barwy.
drugie geanialne.
poczuj babelki!

14.05.2008, 10:53 :: suonce
pierwsze jesienne, drugie letnie. pasuje do opisu :)

14.05.2008, 08:52 :: onemoment
fajny tekst... daje do myslenia. I cytrynka do tego taka bardziej optymistyczna :)

14.05.2008, 08:09 :: horyzontzdarzen
Z kotami to mam identyczne :) W domu dwa rude, a marzy mi sie kiedyś czarny i biały.
Krajobraz to pole rzepaku (chyba, bo innych rzeczy, co rosną na polach i są takie żółte nie znam) z nałożoną teksturą z innego zdjęcia - ma udawać zrobione analogiem i nałożone w ciemni :)
Cytrynka ładna. Te bąbelki mi się bardzo podobają :)wracadło